Inspiracje ogrodowe z opolskiego ZOO

08:51

Jak pisałam we wcześniejszym poście do opolskiego ZOO warto się wybrać nie tylko po to, by zobaczyć egzotyczne zwierzęta.  Równie interesujące są  pięknie zaprojektowane krajobrazy ze strumykami i stawami, rzeźbione ławki czy kamienne murki.  Postaram się pokazać te zakątki ZOO, które dla mnie były niezwykle urokliwe. Tu pierwszy przykład: żwirowy skwerek z formowanymi roślinami zdobią dwa lwy.
Rośliny mają nie tylko ciekawe kształty, ale także różnią się barwą, co sprawia, że cała kompozycja nie jest monotonna.  Na rozwidleniach dróg stoją drewniane drogowskazy. Spełniają nie tylko rolę informacyjną, ale także są elementem ozdobnej kompozycji roślin o rożnej wysokości i kształtach.Połączeniem funkcji użytkowych i dekoracyjnych są również drewniane ławki z rzeźbionymi motywami.  Szczególnie pięknie wyglądają  w alejce o parkowym charakterze.W ogrodzie zoologicznym można spotkać różne rodzaje kamiennych murków. Mnie najbardziej spodobały się te, które wykonano z ogromnych kamieni ustawionych jeden za drugim. Tworzą barierę oddzielająca wybiegi od ścieżek. W niektórych miejscach pomiędzy kamieniami wstawiono zbrojone szyby, które pozwalają lepiej dostrzec zwierzęta, ale także sprawiają, że barier praktycznie nie widać. Na niektóre kamienie wspina się malowniczo bluszcz.


You Might Also Like

4 komentarze

 1. Wyjątkowe Zoo:) ma swój odpowiedni klimat:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny spacer po zoo, ja dziś planuję iść do ogrodu botanicznego. Już się cieszę. Ławka urocza.
  Pozdrawiam Kaśka

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe miejsce. Nigdy nie byłam, w sumie odwiedziłam Opole tylko raz, bardzo mi się podobało, może jeszcze kiedyś się uda....
  pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeśli zostawisz swój komentarz

KRUDO - polecam na zakupy!

Popular Posts

Moja lista blogów

Blog Archive

Łączna liczba wyświetleń

Pinterest

Subscribe