Fraby kredowe - przecierka na mokro

07:30

Dzisiaj zgodnie z obietnicą kolejny post o farbach kredowych.


Technikę przecierki na mokro stosuję na przedmiotach, które mają ładne, wyraźne dekory. Jeśli przedmiot nie był niczym malowany najpierw maluję go farbą w kontrastowym kolorze. Na fotkach poniżej zobaczycie starą, pozłacaną ramkę od przedwojennego obrazka. Niczym jej wcześniej nie malowałam, a jedynie zaszpachlowałam większe pęknięcia w tłoczonym wzorze.Ramkę malujemy farbą kredową w wybranym kolorze. U mnie - kremowa.

Odczekujemy chwilę, aby farba zaczęła wiązać z podłożem, a następnie delikatnie szmatką ścieramy jej nadmiar. Wypukłe części dekorów zostaną odkryte, a farba pozostanie w załamaniach i wgłębieniach. Na koniec ramkę woskujemy czystym (jasnym) woskiem.


Ważna uwaga: jeśli zbyt szybko zaczniemy wycierać, zetrzemy całą farbę, również z zagłębień. Jeśli zrobimy to zbyt późno trzeba będzie mocniej trzeć. W takiej sytuacji, lub jeśli w jakimś miejscu farba "złapała" lepiej niż gdzie indziej można ściereczkę lekko zmoczyć.

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Sposób na pewno do wypromowania przeze mnie:) Pozdrawiam cieplutko. Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie moja bajka ale dobrze wiedzieć.Fajnie że pokazujesz takie różne rzeczy.Dobrego dnia Agnieszko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Farby kredowe?:)mam do pomalowania podobną ramę i tak się właśnie zastanawiam,czy malować ją wogóle czy zostawić złotą,ale może te farby kredowe to by było dobre rozwiązanie:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdzie można nabyć owe woski, wysłałam zapytanie na e-mail ale nie otrzymałam odpowiedzi Edyta

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny sposób na zmianę nieładnej lub opatrzonej już ramki.Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna ramka, ja na razie uczę się techniką prób i błędów, fascynuje mnie nadawanie nowego życia wysłużonym przedmiotom. Super, ze nie jestem w tej pasji osamotniona...
  Pozdrawiam i dziękuję za komentarz

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeśli zostawisz swój komentarz

KRUDO - polecam na zakupy!

Popular Posts

Moja lista blogów

Blog Archive

Łączna liczba wyświetleń

Pinterest

Subscribe