O sobotnim poprawianiu nastroju

15:35

W sobotę rano obudziło mnie przeświecające przez okna dachowe słonko. Ale fajnie, pomyślałam. Wstałam szybciutko, zrobiłam przeziębionemu mężowi korzenną herbatkę, po czym popędziłam na giełdę kwiatową gdzie w jednej z hurtowni miałam odebrać zamówione dekoracje. I tu nastrój mi zjechał kompletnie. NIE MA powiedziała miła Pani. Jak to nie ma?  Przecież zrobiłam rezerwację przez wasz system i według niego macie na magazynie kilkanaście sztuk! Pani wzruszyła ramionami - nie ma i już. Ogarnęła mnie złość i bezsilność. Co ja powiem klientce, z którą miałyśmy w poniedziałek robić dekorację witryny sklepowej? Dlaczego nikt mnie nie powiadomił, że jest jakiś problem z zamówieniem? Potrzebowałam szybkiej kuracji poprawiającej nastrój.


Zrobiłam szybki przegląd dostępnych poprawiaczy nastroju. Kopanie w ogródku i sadzenie roślin odpadało - ziemia ciągle zamarznięta.  Rodzinny wypad na miasto też nie wchodził w grę z powodu uziemienia Michała w łóżku. Zostawało mi jedynie przerabianie mebli czekających w garażu i/lub zmiana dekoracji w domu. Postawiłam na to ostatnie :)


Przytargałam do domu miniaturowe żonkile, szafirki, kocią trawkę i miniaturową różę.  Róża trafiła do sypialni, kocia trawka tradycyjnie do salonu (zajęła miejsce niezbyt już pięknych poisencji). A dla roślin cebulowych kupiłam nowe niskie pojemniki. Roślinki kupiłam w okrągłych donicach, więc i pojemniki na nie wybrałam okrągłe. Dokupiłam również paczkę mchu, aby zamaskować ziemię w donicy. Pojemnik na żonkile był nieco za duży, z kolei donica z szafirkami lekko wystawała ponad brzeg naczynia. Dało się temu łatwo zaradzić przy użyciu kawałka włókniny poliestrowej (tzw. wypełniacza).  Wystarczy małym paskiem włókniny owinąć brzeg donicy i po kłopocie. Zakryje co niepotrzebne, wypełni gdzie za luźno. Kompozycję żonkilową dopełniły plastikowe jajeczka, które zostały mi z ubiegłego roku.


W ramach poprawiania nastroju wypróbowałam również farbę kokosową, ale o tym w kolejnym poście :)


You Might Also Like

7 komentarze

 1. Aga ja wczoraj też byłam na giełdzie, ciekawe czy na tej samej..Szukałam kogoś do towarzystwa i nie mogę sobie darować, że nie wpadłam na Ciebie:)
  Może następnym razem jakiś wspólny wypad?
  miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziwna bardzo hurtownia ??!
  Dobrze ,że potrafisz się tak odstresować...

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację! Kwiaty to najlepszy sposób na poprawienie nastroju:-)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne te kwiaty u Ciebie :))))
  a ta hurtownia to jakaś nieprofesjonalna naprawdę :/

  :* mocno

  OdpowiedzUsuń
 6. w pozytywny sposób odreagowana złość i bezsilność...

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie sobie poprawiłaś nastrój,śliczne kwiatuszki.

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeśli zostawisz swój komentarz

KRUDO - polecam na zakupy!

Popular Posts

Moja lista blogów

Blog Archive

Łączna liczba wyświetleń

Pinterest

Subscribe