Post o babcinych rękodziełach

11:08

Moja babcia za kilka dni kończy 85 lat. Trzyma się świetnie pomimo kilku pękniętych kręgów, które już się raczej nigdy nie zrosną. Tak się jakoś utarło, że już od kilku lat  spędza u nas dwa-trzy tygodnie na letnim wypoczynku.


Zwykle w "programie" pobytu są spacery i wycieczki, koncerty, grillowanie, czytanie książek na hamaku itp. Tym razem zaprosiłam babcię również na Kajkowy warsztat "mazajkowy". Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - babcia nie tylko zyskała piękną szkatułkę, ale zaraziła się bakcylem dekorowania :)  Kiedyś, babcia dziergała piękne rzeczy na drutach. Dziś poza szaliczkiem czy czapką ciężko jej zrobić coś większego (i cięższego). Ręce już nie tak silne jak dawniej.... Dlatego bardzo się ucieszyłam, że znalazła coś co może robić samodzielnie! Na "wyjezdne" dostała ode mnie wielką torbę z klejami, lakierami, pędzlami, serwetkami itp. Z niecierpliwością czekam na rezultaty jej nowej pasji.  Tu kilka fotek ozdobionych przez nią przedmiotów, które zrobiła u nas:
A tu jeszcze moje "rękodzieło" - notesik na wspomnienia z wyjazdu. Babcia zazwyczaj z pobytu u nas zabierała wszelkie bilety wstępu, wizytówki, ulotki, programy koncertów itp. Służyły pomocą na spotkaniach sąsiadek - staruszek, bo trudno np. opowiadać o koncercie, kiedy akurat nazwisko artysty wypadło Ci z głowy.  Postanowiłam zrobić specjalnie na tegoroczny wyjazd wspomnieniowy notesik, do którego wkleiłam zebrane "skarby" i zdjęcia. Notesik babcia dostała jako niespodziankę tuż przed wyjazdem. 
You Might Also Like

6 komentarze

 1. Pani Babcia jest super! Już widzę jak organizuje warsztaty decoupage dla swoich Sąsiadek.Proszę pozdrowić bardzo serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego dla Babci :))) taka babcia to skarb :)))
  :* zostawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Aguś!!!!! rewelacyjny pomysł:)))buziolki dla babci:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Agnieszko pięknie to napisałaś i cudownie,że masz czas dla Babci. Pozdrowienia z deszczowej Rabki, ania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny ten notesik dla Babuni!!! Zachwycił mnie! I myślę też, że to wspaniałe, że człowieka w tym wieku można jeszcze czymś "zarazić"! Na prawdę jestem pod wrażeniem!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka babcia to skarb, życzę jej dużo zdrowia i radości, pomysł z notatnikiem bardzo dobry. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeśli zostawisz swój komentarz

KRUDO - polecam na zakupy!

Popular Posts

Moja lista blogów

Blog Archive

Łączna liczba wyświetleń

Pinterest

Subscribe