Lustro Pani Moniki

16:52

Nie było chyba nikogo, kto nie zwróciłby na nie uwagi. Co prawda gościło w mojej pracowni tylko kilka dni, ale niezawodnie przykuwało uwagę każdej wchodzącej osoby.

Oprawione w drewnianą, rzeźbioną ramę lustro stanowi wyjątkową ozdobę domu mojej klientki. Kiedy dostałam je do przemalowania było zabezpieczone olejem i przy bliższym przyjrzeniu się ujawniało pewien mankament: ślady kleju stolarskiego w miejscach łączenia ze sobą rzeźbionych elementów. Zapewne przed olejowaniem nie było tego widać. Zaolejowane drewno przybrało mocniejszą barwę, a miejsca oklejone nie złapały oleju i pozostały jasne.
Moim zadaniem było przemalowanie i nawoskowanie ramy, tak by wyglądała stylowo i pasowała do klimatu w jakim Pani Monika urządza swój dom.  Użyłam farby w kolorze Cafe Glace.Jak widzicie to bardzo jasny kolor. Gdybym chciała go zostawić w takim stanie wystarczyłoby położyć przezroczysty wosk. Ja jednak chciałam aby wszystkie załamania i rzeźbienia stały się widoczne, co wymagała potraktowania ramy dodatkowo ciemnym woskiem. Zazwyczaj jako podkład pod wosk patynujący biorę wosk przezroczysty. Tutaj ze względu na niewiarygodną ilość zakamarków, zagłębień itp. użyłam matowego werniksu, przystosowanego do pracy z farbami mineralnymi, który rozprowadziłam pędzlem. Po wyschnięciu werniksu nakładałam partiami ciemny wosk, ścierając od razu jego nadmiar szmatką. Wosk nieco przyciemnił farbę, ale przede wszystkim pozostał we wgłębieniach.Na koniec ramę przetarłam delikatnie papierem ściernym - w niektórych miejscach do odsłonięcia drewna.  Jak się Wam podoba wersja finalna?You Might Also Like

13 komentarze

 1. Przepiękne! pozdrawiam Beata

  OdpowiedzUsuń
 2. Niezwykłe rzeźbienia a wosk dodatkowo je podkręcił.

  OdpowiedzUsuń
 3. super:))
  widziałam program o rodzinie która robi takie ramy:)))jestem nimi od dawna zauroczona,ale niestety :)są poza zasięgiem finansowym:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie oko samo do niej biegnie!

  OdpowiedzUsuń
 5. O tak, nie można się nią nie zachwycić- a Ty dodałaś jej jeszcze uroku i klimatu starych czasów:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Rama przepiękna, taki potencjał! Pięknie teraz wygląda! Pozdrawiam Dora

  OdpowiedzUsuń

Miło mi będzie jeśli zostawisz swój komentarz

KRUDO - polecam na zakupy!

Popular Posts

Moja lista blogów

Blog Archive

Łączna liczba wyświetleń

Pinterest

Subscribe