Deseczki z odzysku

07:00

Co można zrobić z odpadowych deseczek?  Podpałkę do kominka albo różne dekoracyjne drobiazgi. U nas zwykle zwycięża ta druga opcja :)


Surowe deski zwykle szlifujemy zanim coś z nich powstanie, ale takie zupełnie surowe i nieobrobione też mają swój urok. Po delikatnym przetarciu papierem ściernym (żeby drzazgi z nich nie wychodziły) używam ich do robienia różnego rodzaju tabliczek. To 100% odzysku, bo i farby zwykle do takich małych przeróbek pochodzą z resztek po malowaniu większych przedmiotów. W przypadku tej deseczki wykorzystałam resztki farby kredowej. Dwie warstwy farby przykryły deseczkę, ale nie wyrównały powierzchni. Dzięki temu po zawoskowaniu przezroczystym woskiem można było wetrzeć w zagłębienia ciemny wosk. Powstał efekt "zabrudzenia", jakby deska walała się w jakiejś piwnicy całymi latami.  I o to chodziło!




Teraz na desce można wyczarować dowolny napis, relief czy motyw z szablonu. Na mojej naniosłam woskiem numer domu. Zamontujemy go na płocie, żeby listonosz łatwiej trafiał.


You Might Also Like

19 komentarze

 1. Uwielbiam takie pomysły, gdzie wszystko może mieć swoje drugie życie :) brawo
  Aga z Różanej

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie pomysły, gdzie wszystko może mieć swoje drugie życie :) brawo
  Aga z Różanej

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł i kolor mi się podoba. Właśnie na takiej desce chciałam baner sklepu - super wyglada

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma jak recykling....Pozdrawiam pa...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam Cię wieczorową porą:) Wszystko wkoło zasypia, a ja wreszcie mam czas na przemiłe odwiedziny:) Moja droga wpaść tu i zachwycić oczy i serce - Bezcenne !!!! Pozdrawiam cieplutko i życzę samych twórczych senków <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Ty na wszystko masz pomysły. Ostrzegam, że będę zgapiać :) Tabliczka wyszła przepięknie, no i listonosz na pewno trafi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z napisem wygląda naprawdę fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajny pomysł
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyczny pomysł. Woskowanie bardzo mi sie spodobało. Sama ostatnio woskowałam deseczki - sztachetki do płotka. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie ma to jak zrobić coś z niczego. Super. Czasem też tak - a tu się tym chwalę :)
  https://www.facebook.com/ZWarminskiegoDrewna/

  OdpowiedzUsuń
 12. Proszę jakie kreatywne wykorzystanie rzeczy z odzysku :) Podziwiam :) Piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy pomysł, wiele takich ostatnio miałam po demontażu starych okiennic po wymianie ich na rolety. Już mam pomysł, co można z nich zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Uwielbiam wszystko co stoi w miejscu rusza się i nie wiem po prostu jest różowe. To jest mój ulubiony kolor i tak pozostanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Odzysk nie odzysk liczy się wkład własny :) Bo za każdym razem jak się w przyszłości popatrzy na ta deseczkę będzie nam ona przypominała jak dużo pracy w nią się włożyło :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny kolor. Widzę go w mojej nowej kuchni. kraków mieszkania na sprzedaż to najlepsze miejsce aby wybrać właśnie takie nowe mieszkanie dla siebie !

  OdpowiedzUsuń
 17. Coś pięknego :) a jak z trwałością tej deseczki? Właśnie przymierzam się do zrobienia takiej dla koleżanki na parapetówkę i ciekawa jestem, jak daje radę na zewnątrz po takim czasie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez problemu, nic jej się nie dzieje

   Usuń

Miło mi będzie jeśli zostawisz swój komentarz

KRUDO - polecam na zakupy!

Popular Posts

Moja lista blogów

Blog Archive

Łączna liczba wyświetleń

Pinterest

Subscribe